Напишіть нам

Зворотній за'язок

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 134

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Наша кнопка

Білоцерківське ВПУ БС
Середа, 12.05.2021, 10:14
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
ДПТНЗ "Білоцерківське вище професійне училище
будівництва та сервісу"
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Методичний місячник


Формуємо компетентного учня

Відповідно до плану роботи НМК ПТО у Київській області та річного плану методичної роботи ДПТНЗ «Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу» на 2018/2019 н.р. у лютому проводиться місячник методичної роботи «Формування компетентного учня через підвищення майстерності педагогів у контексті сучасних освітніх технологій». Методичні заходи відбуваються під гаслом «Не навчайте дітей так, як навчали вас, - вони народилися в інші часи». Завершилася перша половина місячника.

04 лютого весь педагогічний колектив училища зібрався в актовій залі, де відбулося відкриття місячника методичної роботи за єдиною методичною темою училища «Освітнє середовище – основа формування компетентного фахівця». З привітальним словом виступив Тільний О.М., директор училища, Петренко Т.І., заступник директора з НМР ознайомила педагогів з планом проведення місячника.

05 лютого Удовик Ігор Сергійович, викладач технології обробки комп’ютерної інформації, запросив колег на відкритий урок. Учні 15 групи, що навчаються за професією «Адміністратор; оператор комп’ютерного набору», зрозуміли, чим відрізняються поняття монопольного та колективного режиму роботи з базами даних, освоїли методи надання доступу до баз даних та блокування доступу до систем управління.

06 лютого, в день покровителя святого Аманда, відзначається Міжнародний день бармена. Саме цього дня Попадюк Руслана Федорівна, майстер виробничого навчання та учні, що навчаються за професією «Кухар; офіціант; бармен» запросили учнів та педагогів до актової зали училища на виховну годину «Бармен – професія творча», щоб розповісти про – історію виникнення професії бармен, її популярність, рецепт успіху тощо.

7 лютого Грабовська Любов Іванівна, викладач спеціальних дисциплін презентувала у 35 групі, що навчається за професією «Кухар; кондитер» відкритий урок на тему «Приготування солодких страв з утворенням желе». Урок передбачав мету: вивчити технологію приготування страв з утворенням желе, правила їх подачі, вимоги до якості; розвивати логічне мислення, уважність, уяву та самостійність, навички аналізувати інформацію, вдосконалювати вміння працювати з додатковою літературою; виховувати культуру спілкування, інтерес до предмета, свідоме ставлення до майбутньої професії.

Засвоєння нових знань приводилось в послідовності – від простого до складного: желе – муси – самбуки – креми. Така подача матеріалу сприяла активізації розумової діяльності учнів та ефективному засвоєнню його. Крім того, для активного, цікавого засвоєння нових знань розповідь, пояснення вчителя супроводжувались відео презентацією з світлинами подачі страв, схемами їх приготування та відео сюжетами по приготуванню желе, мусів на желатині і на манній крупі, самбуків, кремів. Всі ці засоби сприяли доброму засвоєнню матеріалу уроку. Учням було цікаво на уроці, вони були активними і показали гарні знання.

11 лютого відбулося засідання методичної комісії викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання будівельного напряму «Міжпредметна інтеграція у підготовці майбутніх робітників». Неділя Людмила Никифорівна, голова методичної комісії наголосила, що в Концепції розвитку професійно-технічної (професійної) освіти в Україні, зазначається, що навчання майбутніх робітників повинно здійснюватися за умов інтеграції загальноосвітньої, загальнотехнічної і спеціальної підготовки. Одним із дієвих засобів формування професійної компетентності майбутніх будівельників в професійно-технічних навчальних закладах є реалізація міжпредметних зв’язків в процесі навчання.

Цього дня викладачі загальноосвітніх дисциплін завітали до педагогічної майстерні, щоб взяти участь в обговоренні теми «Компетентний учитель – компетентний учень».

Андрущенко Наталія Володимирівна, викладач фізики, презентувала виступ на тему «Наскрізні лінії компетентності». Педагог навела приклади розрахункових та якісних задач, творчих завдань, що сприяють формуванню в учнів громадянської відповідальності, екологічної безпеки, збереження здоров’я, підприємливість та фінансову грамотність тощо.

Горська Тетяна Вікторівна, викладач історії та правознавства, розкрила питання «Формування компетентностей на уроках історії». Викладач ознайомила колег з вправами та прийомами використання яких на різних етапах уроку формує в учнів історико-предметні компетентності: хронологічні, просторові, інформаційні, мовленнєві, логічні, аксіологічні.

У виступі Титової Алли Володимирівни «Візуальні засоби навчання як засіб формування й розвитку ключових компетентностей учнів» була розкрита інформація про використання інфографіки, ментальних карт, карт пам’яті на уроках. Викладач розповіла про методику їх створення та використання під час проведення уроків загальноосвітніх предметів.

Алла Володимирівна наголосила на тому, що знання викладачем форм поєднання слова й засобів наочності, їхніх варіантів і порівняльної ефективності дає змогу творчо застосувати наочні засоби згідно з поставленими дидактичними завданнями, особливостями навчального матеріалу.

Протягом навчального року бібліотека училища систематично поповнюється фаховими періодичними виданнями, творами української та зарубіжної літератури. Бібліотекар, Титова Алла Володимирівна провела огляд нових надходжень, презентувала альманах учасників літературної студії «Просвіти» та «Молодої просвіти» «Zухвалі романтики», один із новинок бібліотеки училища. В альманасі надруковано поезії учениці 26 групи, Жанни Задворної, яка є учасницею студії «Молода просвіта».

14 лютого – свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. Саме цього дня відбувся вечір відпочинку «У чарах кохання», який підготували вихователі гуртожитку Барановська А.В., Максименко В.М., Фараонова В.В. Протягом вечора звучали пісні та вірші про кохання, проводилися конкурси та вікторини.

15 лютого в групах училища була проведена класна виховна година «Крізь пекло афганської війни». Мета заходу: ознайомити учнів з трагічною сторінкою нашої історії, виховувати повагу до учасників військових подій в Афганістані, розповісти про випускників училища, що служили в Афганістані, віддати данину пам'яті полеглим воїнам-афганцям.

 


Вгору
Copyright MyCorp © 2021